Masz pytania? Zadzwoń: +48 59 84 57 582 Wersja polska  Deutsche Version 

Maszyny na zamówienie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych najbardziej wymagających klientów produkujemy pod marką BOXMECH także wywrotnice oraz inne maszyny na specjalne zamówienie. Liczymy się z tym, że każdy zakład pracy charakteryzuje się indywidualną specyfiką pracy – stąd nasza elastyczność. Indywidualnie projektujemy oraz wyposażamy wywrotnice tak, aby idealnie wpisywała się w potrzeby klienta.

Na życzenie dobieramy indywidualnie gabaryty, kąt  wywrotu, udźwig maszyny czy wysokość wysypu.

Indywidualnie dobieramy także opcje sterowania, sygnalizacji opuszczania czy zasilanie.

Od czego zacząć?

Na samym początku zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym telefonicznie 59 84 57 585, gdzie w bezpośredniej rozmowie postaramy się zrozumieć Państwa potrzeby i zebrać pierwsze informację. W razie konieczności nasz handlowiec wraz z konstruktorem odwiedzą Państwa, gdzie w docelowym miejscu pracy wywrotnicy osobiście omówimy wszystkie niezbędne detale. Wizyta pomoże nam zrozumieć lepiej zadania jakie będzie miała w danym miejscu wykonywać wywrotnica i być może uda nam się jeszcze podpowiedzieć dodatkowe rozwiązania. Po spotkaniu nasz konstruktor naniesie wszystkie omówione parametry i wymiary do profesjonalnego programu, w którym stworzy wstępną wizualizację. Po jej akceptacji i zatwierdzeniu szkiców, niezwłocznie podejmujemy pracę nad budową maszyny. W zależności od skomplikowania projektu nas czas realizacji  to nawet 4 tygodnie. Natomiast wszystkie szczegóły realizacji zostają zawsze omawiane indywidualnie.

Wywrotnica projektowana według indywidualnego zastosowania:

– możliwość wykonania każdej konstrukcji
– wysokość wysypu każdorazowo do ustalenia
– najwyższej jakości system podnoszenia hydrauliczny lub łańcuchowy
– płynna regulacja konta wychyłu (zatrzymanie w dowolnym momencie wychyłu)
– stacjonarna lub mobilna podstawa z możliwością montażu stóp stabilizujących
– zasilanie sieciowe 400V lub akumulatorowe
– udźwig na życzenie
– na specjalne życzenie sygnalizacja opuszczania

Ze względu na indywidualną konfigurację wybranych wywrotnic zapraszamy do składania zapytań drogą mailową info@boxmech.com

Nr artykułu:FP-BMX
Standardowa wysokość wywrotu:od 900 do 5000 mm
Maksymalne obciążenie:na życzenie
Zasilanie:400 V lub akumulatorowe
Materiał:- stal nierdzewna
- konstrukcyjna
- malowana proszkowo
- osłony
Kąt przechylenia:na życzenie
Podstawa:stacjonarna, kotwiczona do podłoża lub mobilna
Uchwyt pojemnika:na życzenie
Sygnalizacja opuszczania:na życzenie
Opcje na życzenie:- wyposażenie w skrobak
- kurtyna świetlna
- sygnalizacja opuszczania

PODSTAWA

Co do zasady w wyróżniamy dwa rodzaje podstaw stosowanych dla naszych wywrotnic. Wywrotnica BOXMECH może być mobilna lub stacjonarna. Wywrotnice stacjonarne zazwyczaj poziomujemy oraz stawiamy stabilnie na 4 stopach w miejscu docelowej pracy. Na to rozwiązanie decydują się zazwyczaj klienci operujący w jednym i tym samym miejscu. Wszystkim tym, którzy nie mają na hali dość miejsca, by wywrotnica mogła zawsze przebywać w tym samym miejscu i potrzebują ją chować po pracy do magazynku, lub po prostu przemieszczać się nią pomiędzy halami, proponujemy wywrotnicę o mobilnej podstawie na kołach z hamulcem. W opcji istnieje także możliwość wyboru stóp stabilizujących, wysuwanych na czas pracy maszyny jednocześnie stabilizującej jej pracę.

ZASILANIE

Rodzaj zasilania jest zawsze kwestią wyboru uzależnioną od specyfiki pracy wywrotnicy. W BOXMECH oferujemy dwa rodzaje zasilania: akumulatorowe (bateria z ładowarką) lub sieciowe 400V. Wywrotnica zasilana akumulatorowa, zapewnia maksymalną niezależność oraz komfort pracy wszędzie tam gdzie nie ma stałego zasilania lub chcemy po prostu uniknąć „plątającego” się kabla. Zasilanie sieciowe natomiast zapewnia nam większą moc wywrotnicy i gwarantuje nam jej gotowość do pracy nawet, gdy ktoś wcześniej zapomni podłączyć wywrotnicę do ładowarki.

STEROWANIE

Maszyny mają dwa niezależne włączniku po obu stronach, dzięki czemu są bardzo ustawne i praca przy stole roboczym nigdy nie stanowi problemu. W standardzie dodajemy także pilot sterujący na kablu dzięki czemu operator w każdej chwili może kontrolować poziom i tempo wysypu.

WYSOKOŚĆ WYSYPU

W zależności od tego na jaką wysokość chcecie Państwo wysypywać zawartość z pojemnika, my jesteśmy w stanie dopasować wywrotnicę do oczekiwanego poziomu. Nasze standardowe maszyny wywracają na wysokość od 950mmm do 1300mm. W przypadku wywracania na większą wysokość, jeżeli nie da się zapewnić bezpiecznej pracy na wywrotnicy mobilnej, zaproponujemy Państwu zastosowanie wywrotnicy słupowej.

OBCIĄŻENIE

Nasze wywrotnice w standardowej opcji są wstanie podnosić ciężar do 900 kg, natomiast jeżeli jest wymagany ciężar np. 1500 kg – wtedy dodajemy kolejny siłownik, który zapewni maksymalną płynność oraz bezpieczeństwo pracy.

MATERIAŁ

Z racji tego, że 90% naszych odbiorców to przedsiębiorstwa przetwórstwa spożywczego, wywrotnice BOXMECH produkowane są tylko i wyłącznie ze stali nierdzewnej INOX. Tyczy się to wszystkich elementów maszyny, zaczynając od kół, poprzez konstrukcję, siłownik oraz tacę wysypową. Na życzenie klienta możemy poddać całą maszynę lub jej wybrane elementy elektropolerowaniu.

KĄT PRZECHYLENIA

Jest to kolejny element który w razie konieczności możemy wykonać według życzenia klienta. Standardowy kąt dla naszych maszyn to 100°-115°

SIŁOWNIK

Jako jeden z nielicznych producentów wywrotnic na świecie, do naszych maszyn używamy siłowników własnej produkcji. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni a jednocześnie spokojni i pewni, że siłownik jest właściwy oraz dopasowany do dedykowanych obciążeń.

UCHWYT POJEMNIKA

Wile pojemników mimo ogólnie przyjętych standardów różni się detalami na tyle, że dopasujemy uchwyt pojemnika tak, aby był maksymalnie kompatybilny z obracanym pojemnikiem. W przypadku chęci chwytania po szerszej stronie lub dłuższej – także dopasujemy wymiary pojemnika, które otrzymamy od Państwa uszyjemy „uszyjemy wywrotnice na miarę”

SYGNALIZACJA OPUSZCZANIA

Nasze wywrotnice spełniają wszelkie wymogi BHP, dlatego każda wywrotnica standardowo jest wyposażana w dźwiękową sygnalizację opuszczania. Na życzenie zamontujemy także sygnalizację świetlną, lub siatkę osłonową, które wprowadzą najwyższe standardy bezpieczeństwa dla Twoich pracowników.

STÓŁ ROBOCZY PRZESYPOWY

Do wszystkich wywrotnic jesteśmy w stanie zaprojektować dodatkowe akcesoria przeładowcze jak min. przesypowy stół roboczy, który nie tylko może wydłużyć wysyp, ale także regulować finalną jego wysokość.