Masz pytania? Zadzwoń: +48 59 84 57 582 Wersja polska  Deutsche Version 

Wywrotnica mobilna BOXMECH do cymbrów 200l oraz 300l

O MODELU BMC300

Jest to wywrotnica mobilna ze stali nierdzewnej dedykowana cymbrom 200 oraz 300 litrowym. Jej mobilna podstawa umożliwia przemieszczanie się pomiędzy stanowiskami na hali produkcyjnej. Wywrotnica obsługuje głównie cymbry / wózki do farszu wyprodukowane zgodnie z normą DIN 9797.  

Wywrotnica do cymbrów BOXMECH to proste urządzenie pozwalające odciążyć Twoich pracowników i poprawić wydajność procesów rozładunkowych –  a co za tym idzie – przyspieszyć czas produkcji w Twojej firmie.  Wywrotnica nie jest ciężka i łatwo ją operować ręcznie w trakcie produkcji przemieszczając się pomiędzy sekcjami na hali, gdzie akurat jej pomoc jest potrzebna. Dzięki mobilnej podstawie, to wywrotnica ma się dostosować do miejsca pracy a nie miejsce pracy do niej. Praca z wywrotnicą BOXMECH to czysta przyjemność dzięki czemu Twoi zawsze zdrowi i nieprzemęczeni pracownicy ze spokojną głową dźwigną Twój biznes przerabiając i przetwarzając jeszcze więcej produktów.

* W przypadku innych rozmiarów cymbrów prosimy o kontakt.

Ze względu na indywidualną konfigurację wybranych wywrotnic zapraszamy do składania zapytań drogą mailową info@boxmech.com

Nr artykułu:BMC300
Standardowa wysokość wysypu:ok. 1200mm
Maksymalne obciążenie:500 kg
Zasilanie:sieciowe 400V lub akumulatorowe
Materiał:stal nierdzewna INOX
Kąt przechylenia:od 0° do 110°
Podstawa:mobilna ma kołach z hamulcem oraz stopami stabilizującymi
Uchwyt pojemnika:po węższej stronie, wzdłuż prowadnic na dłuższym boku
Sygnalizacja opuszczania:Tak

PODSTAWA

Co do zasady w wyróżniamy dwa rodzaje podstaw stosowanych dla naszych wywrotnic. Wywrotnica BOXMECH może być mobilna lub stacjonarna. Wywrotnice stacjonarne zazwyczaj poziomujemy oraz stawiamy stabilnie na 4 stopach w miejscu docelowej pracy. Na to rozwiązanie decydują się zazwyczaj klienci operujący w jednym i tym samym miejscu. Wszystkim tym, którzy nie mają na hali dość miejsca, by wywrotnica mogła zawsze przebywać w tym samym miejscu i potrzebują ją chować po pracy do magazynku, lub po prostu przemieszczać się nią pomiędzy halami, proponujemy wywrotnicę o mobilnej podstawie na kołach z hamulcem. W opcji istnieje także możliwość wyboru stóp stabilizujących, wysuwanych na czas pracy maszyny jednocześnie stabilizującej jej pracę.

ZASILANIE

Rodzaj zasilania jest zawsze kwestią wyboru uzależnioną od specyfiki pracy wywrotnicy. W BOXMECH oferujemy dwa rodzaje zasilania: akumulatorowe (bateria z ładowarką) lub sieciowe 400V. Wywrotnica zasilana akumulatorowa, zapewnia maksymalną niezależność oraz komfort pracy wszędzie tam gdzie nie ma stałego zasilania lub chcemy po prostu uniknąć „plątającego” się kabla. Zasilanie sieciowe natomiast zapewnia nam większą moc wywrotnicy i gwarantuje nam jej gotowość do pracy nawet, gdy ktoś wcześniej zapomni podłączyć wywrotnicę do ładowarki.

STEROWANIE

Maszyny mają dwa niezależne włączniku po obu stronach, dzięki czemu są bardzo ustawne i praca przy stole roboczym nigdy nie stanowi problemu. W standardzie dodajemy także pilot sterujący na kablu dzięki czemu operator w każdej chwili może kontrolować poziom i tempo wysypu.

WYSOKOŚĆ WYSYPU

W zależności od tego na jaką wysokość chcecie Państwo wysypywać zawartość z pojemnika, my jesteśmy w stanie dopasować wywrotnicę do oczekiwanego poziomu. Nasze standardowe maszyny wywracają na wysokość od 950mmm do 1300mm. W przypadku wywracania na większą wysokość, jeżeli nie da się zapewnić bezpiecznej pracy na wywrotnicy mobilnej, zaproponujemy Państwu zastosowanie wywrotnicy słupowej.

OBCIĄŻENIE

Nasze wywrotnice w standardowej opcji są wstanie podnosić ciężar do 900 kg, natomiast jeżeli jest wymagany ciężar np. 1500 kg – wtedy dodajemy kolejny siłownik, który zapewni maksymalną płynność oraz bezpieczeństwo pracy.

MATERIAŁ

Z racji tego, że 90% naszych odbiorców to przedsiębiorstwa przetwórstwa spożywczego, wywrotnice BOXMECH produkowane są tylko i wyłącznie ze stali nierdzewnej INOX. Tyczy się to wszystkich elementów maszyny, zaczynając od kół, poprzez konstrukcję, siłownik oraz tacę wysypową. Na życzenie klienta możemy poddać całą maszynę lub jej wybrane elementy elektropolerowaniu.

KĄT PRZECHYLENIA

Jest to kolejny element który w razie konieczności możemy wykonać według życzenia klienta. Standardowy kąt dla naszych maszyn to 100°-115°

SIŁOWNIK

Jako jeden z nielicznych producentów wywrotnic na świecie, do naszych maszyn używamy siłowników własnej produkcji. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni a jednocześnie spokojni i pewni, że siłownik jest właściwy oraz dopasowany do dedykowanych obciążeń.

UCHWYT POJEMNIKA

Wile pojemników mimo ogólnie przyjętych standardów różni się detalami na tyle, że dopasujemy uchwyt pojemnika tak, aby był maksymalnie kompatybilny z obracanym pojemnikiem. W przypadku chęci chwytania po szerszej stronie lub dłuższej – także dopasujemy wymiary pojemnika, które otrzymamy od Państwa uszyjemy „uszyjemy wywrotnice na miarę”

SYGNALIZACJA OPUSZCZANIA

Nasze wywrotnice spełniają wszelkie wymogi BHP, dlatego każda wywrotnica standardowo jest wyposażana w dźwiękową sygnalizację opuszczania. Na życzenie zamontujemy także sygnalizację świetlną, lub siatkę osłonową, które wprowadzą najwyższe standardy bezpieczeństwa dla Twoich pracowników.

STÓŁ ROBOCZY PRZESYPOWY

Do wszystkich wywrotnic jesteśmy w stanie zaprojektować dodatkowe akcesoria przeładowcze jak min. przesypowy stół roboczy, który nie tylko może wydłużyć wysyp, ale także regulować finalną jego wysokość.