Masz pytania? Zadzwoń: +48 59 84 57 582 Wersja polska  Deutsche Version 

Wywrotnica BOXMECH do skrzyniopalet 1200×800 LIGHT

O MODELU BMS800L

Model ten został skonstruowany specjalnie na potrzeby małych obciążeń na małej powierzchni. Inspiracją była realizacja projektu dla klienta, który posiadał ograniczoną ilość miejsca na hali produkcyjnej a potrzebował regularnie wysypywać półprodukt (płatki, chipsy) na linię produkcyjną. Specjalnie pod taką specyfikację, zmniejszyliśmy wymiary podstawy wywrotnicy, które wynoszą zaledwie 1882x1295mm. Także udźwig wynosi  600kg, choć w każdej chwili może zostać zwiększony do 900kg. Wywrotnica może obsługiwać skrzyniopalety 1200x800mm, Gitterboxy lub jak w kartonu o i na podstawie palety Euro. Model BMS800L to tzw wywrotnica szeroka, oznacza to, że obsługiwany pojemnik stawiamy na wywrotnicy, a dokładnie na jej profilach. Taki system ustawiania opróżnianego pojemnika lub skrzyniopalety na wywrotnicy umożliwia wygodny podjazd wózkiem paletowym. Model ten jest najpopularniejszym i najczęściej wybieraną wywrotnicą spośród innych oferowanych do obsługi pojemników 120x80cm. Wywrotnica ta usprawnienia, ułatwia oraz przyspiesza rozładunek pojemników na wysokości roboczej.

Wywrotnica do skrzyniopalet i pojemników BOXMECH to proste urządzenia pozwalające odciążyć Twoich pracowników i poprawić wydajność procesów rozładunkowych –  a co za tym idzie – przyspieszyć czas produkcji w Twojej firmie.  Wywrotnica nie jest ciężka i łatwo ją operować ręcznie w trakcie produkcji przemieszczając się pomiędzy sekcjami na hali, gdzie akurat jej pomoc jest potrzebna. Dzięki mobilnej podstawie, to wywrotnica ma się dostosować do miejsca pracy a nie miejsce pracy do niej. Praca z wywrotnicą BOXMECH to czysta przyjemność dzięki czemu Twoi zawsze zdrowi i nieprzemęczeni pracownicy ze spokojną głową dźwigną Twój biznes przerabiając i przetwarzając jeszcze więcej produktów.

Ze względu na indywidualną konfigurację wybranych wywrotnic zapraszamy do składania zapytań drogą mailową info@boxmech.com

Nr artykułu:BMS800L
Standardowa wysokość wysypu:ok. 1230mm
Maksymalne obciążenie:600 kg
Zasilanie:akumulator lub sieciowe 400V
Materiał:stal nierdzewna INOX
Kąt przechylenia:od 0° do 110°
Podstawa:mobilna na kołach ze stopami stabilizującymi
Uchwyt pojemnika:po węższej stronie 800mm
Sygnalizacja opuszczania:Tak, dźwiękowa
Opcje dodatkowe:sygnalizacja świetlna, na życzenie siatka osłonowa

PODSTAWA

Co do zasady w wyróżniamy dwa rodzaje podstaw stosowanych dla naszych wywrotnic. Wywrotnica BOXMECH może być mobilna lub stacjonarna. Wywrotnice stacjonarne zazwyczaj poziomujemy oraz stawiamy stabilnie na 4 stopach w miejscu docelowej pracy. Na to rozwiązanie decydują się zazwyczaj klienci operujący w jednym i tym samym miejscu. Wszystkim tym, którzy nie mają na hali dość miejsca, by wywrotnica mogła zawsze przebywać w tym samym miejscu i potrzebują ją chować po pracy do magazynku, lub po prostu przemieszczać się nią pomiędzy halami, proponujemy wywrotnicę o mobilnej podstawie na kołach z hamulcem. W opcji istnieje także możliwość wyboru stóp stabilizujących, wysuwanych na czas pracy maszyny jednocześnie stabilizującej jej pracę.

ZASILANIE

Rodzaj zasilania jest zawsze kwestią wyboru uzależnioną od specyfiki pracy wywrotnicy. W BOXMECH oferujemy dwa rodzaje zasilania: akumulatorowe (bateria z ładowarką) lub sieciowe 400V. Wywrotnica zasilana akumulatorowa, zapewnia maksymalną niezależność oraz komfort pracy wszędzie tam gdzie nie ma stałego zasilania lub chcemy po prostu uniknąć „plątającego” się kabla. Zasilanie sieciowe natomiast zapewnia nam większą moc wywrotnicy i gwarantuje nam jej gotowość do pracy nawet, gdy ktoś wcześniej zapomni podłączyć wywrotnicę do ładowarki.

STEROWANIE

Maszyny mają dwa niezależne włączniku po obu stronach, dzięki czemu są bardzo ustawne i praca przy stole roboczym nigdy nie stanowi problemu. W standardzie dodajemy także pilot sterujący na kablu dzięki czemu operator w każdej chwili może kontrolować poziom i tempo wysypu.

WYSOKOŚĆ WYSYPU

W zależności od tego na jaką wysokość chcecie Państwo wysypywać zawartość z pojemnika, my jesteśmy w stanie dopasować wywrotnicę do oczekiwanego poziomu. Nasze standardowe maszyny wywracają na wysokość od 950mmm do 1300mm. W przypadku wywracania na większą wysokość, jeżeli nie da się zapewnić bezpiecznej pracy na wywrotnicy mobilnej, zaproponujemy Państwu zastosowanie wywrotnicy słupowej.

OBCIĄŻENIE

Nasze wywrotnice w standardowej opcji są wstanie podnosić ciężar do 900 kg, natomiast jeżeli jest wymagany ciężar np. 1500 kg – wtedy dodajemy kolejny siłownik, który zapewni maksymalną płynność oraz bezpieczeństwo pracy.

MATERIAŁ

Z racji tego, że 90% naszych odbiorców to przedsiębiorstwa przetwórstwa spożywczego, wywrotnice BOXMECH produkowane są tylko i wyłącznie ze stali nierdzewnej INOX. Tyczy się to wszystkich elementów maszyny, zaczynając od kół, poprzez konstrukcję, siłownik oraz tacę wysypową. Na życzenie klienta możemy poddać całą maszynę lub jej wybrane elementy elektropolerowaniu.

KĄT PRZECHYLENIA

Jest to kolejny element który w razie konieczności możemy wykonać według życzenia klienta. Standardowy kąt dla naszych maszyn to 100°-115°

SIŁOWNIK

Jako jeden z nielicznych producentów wywrotnic na świecie, do naszych maszyn używamy siłowników własnej produkcji. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni a jednocześnie spokojni i pewni, że siłownik jest właściwy oraz dopasowany do dedykowanych obciążeń.

UCHWYT POJEMNIKA

Wile pojemników mimo ogólnie przyjętych standardów różni się detalami na tyle, że dopasujemy uchwyt pojemnika tak, aby był maksymalnie kompatybilny z obracanym pojemnikiem. W przypadku chęci chwytania po szerszej stronie lub dłuższej – także dopasujemy wymiary pojemnika, które otrzymamy od Państwa uszyjemy „uszyjemy wywrotnice na miarę”

SYGNALIZACJA OPUSZCZANIA

Nasze wywrotnice spełniają wszelkie wymogi BHP, dlatego każda wywrotnica standardowo jest wyposażana w dźwiękową sygnalizację opuszczania. Na życzenie zamontujemy także sygnalizację świetlną, lub siatkę osłonową, które wprowadzą najwyższe standardy bezpieczeństwa dla Twoich pracowników.

STÓŁ ROBOCZY PRZESYPOWY

Do wszystkich wywrotnic jesteśmy w stanie zaprojektować dodatkowe akcesoria przeładowcze jak min. przesypowy stół roboczy, który nie tylko może wydłużyć wysyp, ale także regulować finalną jego wysokość.